Dobrotvorna predstava ROTARACT Međimurja za POGLED - UDRUGA ZA AUTIZAM POGLED
Udruga za autizam “POGLED” iz Nedelišća djeluje na području sjeverozapadne Hrvatske, od lipnja 2009. godine. Trenutno ima 145 nominalnih članova od kojih su 142 djeca, te još 3 odraslih osoba s autizmom. Osim nominalnih članova udruga ima i redovne članove (roditelji djece s autizmom), članove prijatelje, članove stručne suradnike kao i 4 pravne osobe. Autizam je biološki poremećaj (stanje) mozga, koji se najviše očituje nedostatkom komunikacije, govora i socijalizacije. Djeca i osobe s autizmom imaju velikih teškoća u primanju informacija i interpretiranju istih. Poremećaj može varirati od veoma teškog (usljed kojeg djeca i osobe ne mogu samostalno obavljati ni najosnovnije radnje poput uzimanja hrane ili obavljanja nužde, do blagog poremećaja u senzoričkoj integraciji kod kojeg su djeca i osobe visoko funkcionalni i sposobni su za školovanje u redovnim školama, uz pomoć asistenata i mogu dostići visok stupanj samostalnosti u životu). Česta je pojava višestrukih poremećaja tako da osim autizma mogu imati i epilepsiju, kompulzivno opsesivni poremećaj, cerebralnu paralizu ili drugo. Odlični rezultati u radu s djecom s poremećajem iz spektra autizma postižu se kad se djeca uključuju u rehabilitacijske postupke u njihovoj najranijoj dobi.
Udruga za autizam Pogled
1195
post-template-default,single,single-post,postid-1195,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Dobrotvorna predstava ROTARACT Međimurja za POGLED

Dobrotvorna predstava ROTARACT Međimurja za POGLED

S velikim zadovoljstvom, pozivamo Vas na dobrotvornu predstavu Rotaract kluba Međimurje “Skupština” u izvedbi Kerekesh Teatra !

KAD?
U ponedjeljak 23.04.2018. u 20:00 sati u Čakovcu u METALAC Industrial Bar, Kerekesh Teatar izvest će predstavu “Skupština” u organizaciji
Rotaract kluba Međimurje.

TKO?
Ljubomir Kerekeš, Draško Zidar, Marija Krpan te Mijo Pavelko.

CILJ?
Kupnjom karata, kupit će se potrebne stvari za POGLED – udruga za autizam !

Ukoliko se želite smijati i uz to dobrotvorno djelovati, ovo je predstava za vas.

KAKO DO ULAZNICE?

Ulaznice su ograničene te će se moći pribaviti uz donaciju od 40 kuna. Možete ih potražiti u METALAC Industrial Bar-u,
u Udruzi za autizam Pogled, gradskoj kavani Lovac Prelog te kod članova Rotaract kluba Međimurje.

Vidimo se u METALAC Industrial Bar-u gdje smijeha i topline neće nedostajati!