Donacija Područne škole Pušćine - OŠ Nedelišće - UDRUGA ZA AUTIZAM POGLED
Udruga za autizam “POGLED” iz Nedelišća djeluje na području sjeverozapadne Hrvatske, od lipnja 2009. godine. Trenutno ima 145 nominalnih članova od kojih su 142 djeca, te još 3 odraslih osoba s autizmom. Osim nominalnih članova udruga ima i redovne članove (roditelji djece s autizmom), članove prijatelje, članove stručne suradnike kao i 4 pravne osobe. Autizam je biološki poremećaj (stanje) mozga, koji se najviše očituje nedostatkom komunikacije, govora i socijalizacije. Djeca i osobe s autizmom imaju velikih teškoća u primanju informacija i interpretiranju istih. Poremećaj može varirati od veoma teškog (usljed kojeg djeca i osobe ne mogu samostalno obavljati ni najosnovnije radnje poput uzimanja hrane ili obavljanja nužde, do blagog poremećaja u senzoričkoj integraciji kod kojeg su djeca i osobe visoko funkcionalni i sposobni su za školovanje u redovnim školama, uz pomoć asistenata i mogu dostići visok stupanj samostalnosti u životu). Česta je pojava višestrukih poremećaja tako da osim autizma mogu imati i epilepsiju, kompulzivno opsesivni poremećaj, cerebralnu paralizu ili drugo. Odlični rezultati u radu s djecom s poremećajem iz spektra autizma postižu se kad se djeca uključuju u rehabilitacijske postupke u njihovoj najranijoj dobi.
Udruga za autizam Pogled
1221
post-template-default,single,single-post,postid-1221,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Donacija Područne škole Pušćine – OŠ Nedelišće

Donacija Područne škole Pušćine – OŠ Nedelišće

Već 8.godinu za redom Područna škola Pušćine – OŠ Nedelišće u vrijeme Adventa i Božićnih blagdana podržava rad Udruge Pogled na najfiniji mogući način . Vrijedne male ručice učenika od 1. do 4. razreda uz pomoć svojih učiteljica Sanje Marciuš i Tamare Ceilinger, te kuharice Vlatke Višnjić i tete Marije (u mirovini), izrađuju i peku fine kolačiće i doniraju ih našoj Udruzi. Ovoj predivnoj tradiciji uključuju se i tete, bake i mame – Ivana Kralj , Jasmina Cikač, Sanja Polanec i Monika Patafta, te su nas ove godine dočekale s 55 kutija prefinih domaćih kolačića zbog čega im opet i od zahvaljujemo. Vaša podrška nam neizmjerno puno znači.VELIKO VELIKO HVALA!!!

Evo vrijednih ručica u akciji …sve ove fine kolačiće možete pronaći već od danas na našim štandevima u Čakovcu i u Nedelišću na MESAP-u