HVALA SVIM BOŽIĆNIM DONATORIMA - UDRUGA ZA AUTIZAM POGLED
Udruga za autizam “POGLED” iz Nedelišća djeluje na području sjeverozapadne Hrvatske, od lipnja 2009. godine. Trenutno ima 145 nominalnih članova od kojih su 142 djeca, te još 3 odraslih osoba s autizmom. Osim nominalnih članova udruga ima i redovne članove (roditelji djece s autizmom), članove prijatelje, članove stručne suradnike kao i 4 pravne osobe. Autizam je biološki poremećaj (stanje) mozga, koji se najviše očituje nedostatkom komunikacije, govora i socijalizacije. Djeca i osobe s autizmom imaju velikih teškoća u primanju informacija i interpretiranju istih. Poremećaj može varirati od veoma teškog (usljed kojeg djeca i osobe ne mogu samostalno obavljati ni najosnovnije radnje poput uzimanja hrane ili obavljanja nužde, do blagog poremećaja u senzoričkoj integraciji kod kojeg su djeca i osobe visoko funkcionalni i sposobni su za školovanje u redovnim školama, uz pomoć asistenata i mogu dostići visok stupanj samostalnosti u životu). Česta je pojava višestrukih poremećaja tako da osim autizma mogu imati i epilepsiju, kompulzivno opsesivni poremećaj, cerebralnu paralizu ili drugo. Odlični rezultati u radu s djecom s poremećajem iz spektra autizma postižu se kad se djeca uključuju u rehabilitacijske postupke u njihovoj najranijoj dobi.
Udruga za autizam Pogled
1216
post-template-default,single,single-post,postid-1216,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

HVALA SVIM BOŽIĆNIM DONATORIMA

HVALA SVIM BOŽIĆNIM DONATORIMA

U subotu 16.12.2017. organizirali smo podjelu Božićnih darova/pokolona za djecu iz udruge. Od srca zahvaljujemo svim našim donatorima i prijateljima

Crveni križ Čakovec, Ambijenti d.o.o., Centrometal, Alzas alarms, Vladimir Mađarić, Ljekarne Petek, Media Soft d.o.o., RIPS d.o.o., Control plus d.o.o., Damira Buduša-EKO, Geobiro d.o.o., Nets j.d.o.o., Martina Žuger Videc, Saša Šopar, Radenko Nemec, Elizabeta Hunjet,Gordana Hohšteter, Vladimir Korpar, NET d.o.o. koji su omogućili da darove osim naših članova, prime i njihova braća i sestre. Također osigurana su sredstva za kupovinu prigodnih poklona i organizaciju druženja za naše nezamijenjive volontere koji neposredno volontiraju s djecom na programima rada. Hvala, hvala!!!