Kreativne radionice - gost iznenađenja - UDRUGA ZA AUTIZAM POGLED
Udruga za autizam “POGLED” iz Nedelišća djeluje na području sjeverozapadne Hrvatske, od lipnja 2009. godine. Trenutno ima 145 nominalnih članova od kojih su 142 djeca, te još 3 odraslih osoba s autizmom. Osim nominalnih članova udruga ima i redovne članove (roditelji djece s autizmom), članove prijatelje, članove stručne suradnike kao i 4 pravne osobe. Autizam je biološki poremećaj (stanje) mozga, koji se najviše očituje nedostatkom komunikacije, govora i socijalizacije. Djeca i osobe s autizmom imaju velikih teškoća u primanju informacija i interpretiranju istih. Poremećaj može varirati od veoma teškog (usljed kojeg djeca i osobe ne mogu samostalno obavljati ni najosnovnije radnje poput uzimanja hrane ili obavljanja nužde, do blagog poremećaja u senzoričkoj integraciji kod kojeg su djeca i osobe visoko funkcionalni i sposobni su za školovanje u redovnim školama, uz pomoć asistenata i mogu dostići visok stupanj samostalnosti u životu). Česta je pojava višestrukih poremećaja tako da osim autizma mogu imati i epilepsiju, kompulzivno opsesivni poremećaj, cerebralnu paralizu ili drugo. Odlični rezultati u radu s djecom s poremećajem iz spektra autizma postižu se kad se djeca uključuju u rehabilitacijske postupke u njihovoj najranijoj dobi.
Udruga za autizam Pogled
1984
post-template-default,single,single-post,postid-1984,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

Kreativne radionice – gost iznenađenja

Kreativne radionice – gost iznenađenja

Kako kroz aktivnosti nastojimo našu djecu upoznati s uobičajenim i manje uobičajenim stvarima, događajima, osobama…tako je naša voditeljica radionica Martina ovaj tjedan pozvala zanimljivoga gosta…

Na kreativnim radionicama posjetio nas je Tomislav Horvat – kreativac koji je svoj hobi pretvorio u posebnu vrstu umjetnosti. U svojoj metodi rada koristi šibice koje postaju materijal od kojeg stvara skulpture, mostove, katedrale, dvorce…

Iako je Tomislavu za njegove radove potrebno i godinu do dvije vremena, to nas nije spriječilo da se okušamo u ovoj specifičnoj metodi.

Zahvaljujemo se našem gostu, uživali smo u predstavljanju zanimljivih radova i otvorili nove ideje stvaralaštva!