Početna konferencija projekata "Kapacitiraj, organiziraj, volontiraj" i "Kotačić koji nedostaje" - UDRUGA ZA AUTIZAM POGLED
Udruga za autizam “POGLED” iz Nedelišća djeluje na području sjeverozapadne Hrvatske, od lipnja 2009. godine. Trenutno ima 145 nominalnih članova od kojih su 142 djeca, te još 3 odraslih osoba s autizmom. Osim nominalnih članova udruga ima i redovne članove (roditelji djece s autizmom), članove prijatelje, članove stručne suradnike kao i 4 pravne osobe. Autizam je biološki poremećaj (stanje) mozga, koji se najviše očituje nedostatkom komunikacije, govora i socijalizacije. Djeca i osobe s autizmom imaju velikih teškoća u primanju informacija i interpretiranju istih. Poremećaj može varirati od veoma teškog (usljed kojeg djeca i osobe ne mogu samostalno obavljati ni najosnovnije radnje poput uzimanja hrane ili obavljanja nužde, do blagog poremećaja u senzoričkoj integraciji kod kojeg su djeca i osobe visoko funkcionalni i sposobni su za školovanje u redovnim školama, uz pomoć asistenata i mogu dostići visok stupanj samostalnosti u životu). Česta je pojava višestrukih poremećaja tako da osim autizma mogu imati i epilepsiju, kompulzivno opsesivni poremećaj, cerebralnu paralizu ili drugo. Odlični rezultati u radu s djecom s poremećajem iz spektra autizma postižu se kad se djeca uključuju u rehabilitacijske postupke u njihovoj najranijoj dobi.
Udruga za autizam Pogled
520
post-template-default,single,single-post,postid-520,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Početna konferencija projekata “Kapacitiraj, organiziraj, volontiraj” i “Kotačić koji nedostaje”

Početna konferencija projekata “Kapacitiraj, organiziraj, volontiraj” i “Kotačić koji nedostaje”

U petak 01.09. u prostorijama udruge u Nedelišću, Uska ulica 1, predstavljena su 3 odobrena projekta kojima je nositelj udruga Pogled. Dva su u provedbi od 01.06.2017 a jedan (pomoćnici u nastavi) od 01.09.2017. godine. Radi se o projektima :
1. “Kapacitiraj, organiziraj, volontiraj” – financiran iz Europskog socijalnog fonda – Volonterski programi, u partnerstvu s Savezom udruga za autizam Hrvatske i Centrom za socijalnu skrb Čakovec. Proračun : 671.913,00 kn
2. “Kotačić koji nedostaje” – financiran od MDOMSP- 3 – godišnja potpora za udruge koje pružanju socijalne usluge, u partnerstvu s općinom Nedelišće. Proračun 3 x 210.000,00kn
3. “UZ pomagače do inkluzije 2” – MZO – osiguranje 9 pomoćnika u nastavi za 9 djece s teškoćama u razvoju za šk. godinu 2017/2018 u partnerstvu s OŠ Belica, OŠ Sveta Marija, OŠ Mursko Središće, 1. OŠ Čakovec, 3. OŠ Čakovec i COO Čakovec, gradom ČK i MEĐ. županijom. Proračun: 321.300,00 kn
Zahvaljujemo se svima na dolasku : partnerima, predstavnicima JL i RS, medijima, roditeljima, stručnim suradnicima, djelatnicima udruge i svim ostalim dionicima i prijateljima. Nadamo se uspješnoj provedbi na dobrobit svih naših korisnika – djece s poremećajem iz spektra autizma :). Mame i bake iz naše udruge opet su pripremile kolače, klipiće i suhomesnate proizvode, pa smo se nakon formalnog dijela malo počastili i podružili 🙂
http://medjimurska-zupanija.hr/…/novi-korak-u-radu-udruge-…/