Udruga Pogled dobitnica je 3. godišnje institucionalne potpore 2019 - 2021 - UDRUGA ZA AUTIZAM POGLED
Udruga za autizam “POGLED” iz Nedelišća djeluje na području sjeverozapadne Hrvatske, od lipnja 2009. godine. Trenutno ima 145 nominalnih članova od kojih su 142 djeca, te još 3 odraslih osoba s autizmom. Osim nominalnih članova udruga ima i redovne članove (roditelji djece s autizmom), članove prijatelje, članove stručne suradnike kao i 4 pravne osobe. Autizam je biološki poremećaj (stanje) mozga, koji se najviše očituje nedostatkom komunikacije, govora i socijalizacije. Djeca i osobe s autizmom imaju velikih teškoća u primanju informacija i interpretiranju istih. Poremećaj može varirati od veoma teškog (usljed kojeg djeca i osobe ne mogu samostalno obavljati ni najosnovnije radnje poput uzimanja hrane ili obavljanja nužde, do blagog poremećaja u senzoričkoj integraciji kod kojeg su djeca i osobe visoko funkcionalni i sposobni su za školovanje u redovnim školama, uz pomoć asistenata i mogu dostići visok stupanj samostalnosti u životu). Česta je pojava višestrukih poremećaja tako da osim autizma mogu imati i epilepsiju, kompulzivno opsesivni poremećaj, cerebralnu paralizu ili drugo. Odlični rezultati u radu s djecom s poremećajem iz spektra autizma postižu se kad se djeca uključuju u rehabilitacijske postupke u njihovoj najranijoj dobi.
Udruga za autizam Pogled
1449
post-template-default,single,single-post,postid-1449,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Udruga Pogled dobitnica je 3. godišnje institucionalne potpore 2019 – 2021

Udruga Pogled dobitnica je 3. godišnje institucionalne potpore 2019 – 2021

Udruga Pogled dobitnica je 3. godišnje institucionalne potpore 2019 – 2021 od NZRCD u kategoriji OSI do 150.000,00 kn. To je svojevrsna potvrda kvalitete rada udruga te utjecaja na pozitivne promjene u društvu, riječi su ravnateljice NZRCD. Institucionalna potpora daje stabilnost udrugama a iz nje se su/financira osnovna djelatnost/hladni pogon poput plaće ID, administratora, najam prostora, režije, nabava osnovne opreme i sl., te nije namijenjena za financiranje programskih djelatnosti.https://zaklada.civilnodrustvo.hr/news/odrzana-svecana-dodjela-ugovora-o-financiranju-te-izobrazba-o-provedbi-institucionalne-podrske/2019-01-25