Radionica - Jačanje roditeljskih kompetencija kod suočavanja s djetetovom dijagnozom - UDRUGA ZA AUTIZAM POGLED
Udruga za autizam “POGLED” iz Nedelišća djeluje na području sjeverozapadne Hrvatske, od lipnja 2009. godine. Trenutno ima 145 nominalnih članova od kojih su 142 djeca, te još 3 odraslih osoba s autizmom. Osim nominalnih članova udruga ima i redovne članove (roditelji djece s autizmom), članove prijatelje, članove stručne suradnike kao i 4 pravne osobe. Autizam je biološki poremećaj (stanje) mozga, koji se najviše očituje nedostatkom komunikacije, govora i socijalizacije. Djeca i osobe s autizmom imaju velikih teškoća u primanju informacija i interpretiranju istih. Poremećaj može varirati od veoma teškog (usljed kojeg djeca i osobe ne mogu samostalno obavljati ni najosnovnije radnje poput uzimanja hrane ili obavljanja nužde, do blagog poremećaja u senzoričkoj integraciji kod kojeg su djeca i osobe visoko funkcionalni i sposobni su za školovanje u redovnim školama, uz pomoć asistenata i mogu dostići visok stupanj samostalnosti u životu). Česta je pojava višestrukih poremećaja tako da osim autizma mogu imati i epilepsiju, kompulzivno opsesivni poremećaj, cerebralnu paralizu ili drugo. Odlični rezultati u radu s djecom s poremećajem iz spektra autizma postižu se kad se djeca uključuju u rehabilitacijske postupke u njihovoj najranijoj dobi.
Udruga za autizam Pogled
2406
post-template-default,single,single-post,postid-2406,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Radionica – Jačanje roditeljskih kompetencija kod suočavanja s djetetovom dijagnozom

Radionica – Jačanje roditeljskih kompetencija kod suočavanja s djetetovom dijagnozom

Pozivamo vas na besplatnu radionicu jačanja roditeljskih kompetencija kod suočavanja s djetetovom dijagnozom.

Datum: petak, 25. 4. 2025.
Vrijeme: od 17.30 do 19.30 sati
Mjesto: Udruga za autizam Pogled (Uska 1, Nedelišće)

Prijava:


Što možete očekivati?

Proces prihvaćanja djetetove dijagnoze počinje puno prije dobivanja konačne dijagnoze. On započinje u trenutku prvih sumnji na neke razvojna odstupanja i to je proces koji ima neke predvidive faze i nosi neke predvidive osjećaje i ponašanja roditelja. Kako bi Vam u tome pružili podršku kroz ovu radionicu imat ćete priliku: 

  • upoznati se s različitim modelima koji pojašnjavanju proces prihvaćanja dijagnoze djeteta
  • steći znanja o načinima za bolje nošenje u procesu prihvaćanja djetetove dijagnoze
  • razmijeniti iskustava

 

Predavačica: Neda Vac Burić, , prof. psihologije

Educirala se iz gestalt psihoterapijskog pristupa i oduvijek je imala poseban interes za rad s roditeljima, s ciljem povećanja roditeljskih kompetencija. Ponekad je izražavala prvu sumnju na teškoću i često je pratila obitelji kroz prihvaćanje dijagnoze i život s dijagnozom Provodi seminare za roditelje za Familylab Hrvatska koji je osnovao Jesper Juul, kao i program podrške za roditelje Rastimo zajedno. Dobitnica Društvenog priznanja Hrvatskog psihološkog društva, “Marulić:Fiat psychologia” za osobito vrijedan doprinos razvitku i promicanju hrvatske primijenjene psihologije.

 

Projekt se provodi su suradnji s Udrugom ASK.

Radionica se odvija u okviru projekta “Snažniji zajedno“. Ovaj Projekt provodi se uz financiranje Ministarstva demografije i useljeništva.